Kategorie

Z perspektywy Inwestora

Wyszukaj w serwisie

Jedna świeczka przełomu nie czyni…

4 grudnia 2015 DawidK86 | Kategoria: Aktualności

Poprzedni komentarz na głównej stronie serwisu pojawił się we wrześniu, a czas jego zamieszczenia nie był przypadkowy – tak jak przypadkowym nie jest dzień pojawienia się komentarza dzisiejszego…

We wrześniu – po powrocie z wakacji – na FW2020 zastaliśmy ważny potwierdzony już długoterminowy sygnał sprzedaży aktywowany w wakacje – Subskrybenci „Analiz” doskonale wiedzą, że kluczowym poziomem będącym długoterminowym oporem był 2204 i trwałe znajdowanie się pod nim we wrześniu (i w kolejnych miesiącach) oznaczało aktywny cel minimalnego długoterminowego spadku na poziom 1857. Istotność tej prognozy FW2020 perfekcyjnie potwierdził jeszcze we wrześniu, bowiem szczyt dziewiątego miesiąca 2015 roku wyznaczony został 18.IX. na… 2201 – i od tego czasu indeks konsekwentnie podążał w kierunku celu „pasywnego” (czyli posiadającego statystyczne prawdopodobieństwo realizacji bliskie 100% [w inwestycjach nie ma pewnych prognoz/celów - są jednak prognozy/cele "pewne" i m.in. cele "pasywne" do nich zaliczam [poza nimi wyróżniam także cele "agresywne" posiadające nieco mniejsze, ale również bardzo wysokie prawdopodobieństwo realizacji - "gra na giełdzie to gra na prawdopodobieństwach"]).

Wykres z inauguracji subskrypcji wrześniowej wyglądał następująco (został zamieszczony 1.IX. dokładnie 1 minutę po północy – od tego też czasu Subskrybenci posiadali dostęp do pierwszych prognoz powakacyjnych):

powiększ wykres FW2020 z 01.IX. do rzeczywistych rozmiarów (bezpośredni link do wykresu):

.

Październik potwierdził dodatkowo, że FW2020 znalazł się w konsolidacji zawężającej się (w „średnioterminowym trójkącie” w subskrypcji oznaczanym w barwie niebieskiej) i zgodnie z prognozą długoterminową wybity został dołem – nastało to 6.XI. i od tego czasu posiadaliśmy dodatkowe cele średnioterminowe aktywne pod 2032 – celem „pewnym” był zasięg 1926, zaś celami „agresywnymi” kolejno: 1898, 1862 i najbardziej „agresywny” 1803. Od czasu aktywacji tych celów FW2020 nie powrócił trwale nad 2032 (nawet nie powrócił trwale w DT), a po ruchu powrotnym do aktywowanej figury nastąpiło precyzyjne odbicie się kursu od jej dolnego ograniczenia i w silnym TS^DT zrealizowane zostały kolejne cele – dziś także (04.XII.) bardzo ważny ostatni „pasywny” cel długoterminowy 1857 (ponadto także „agresywny” cel długoterminowy 1854 oraz „prawie” w pełni „średnioterminowy” najbardziej „agresywny” cel 1803 – minimum sesji zostało wyznaczone w obszarze oddziaływania tego celu (na 1809 [czyli 6p. przed celem, który miał 229p.]), zaś od 1819 (od 15:38 [04.XII.]) aktywny jest sygnał kupna na ZRC tego celu (na 1857 o 16:32 padł zaś sygnał do zamknięcia pozycji krótkich – ujęcie krótkoterminowe).

Wiemy, że dzisiejszy dzień nie jest przypadkowym – w subskrypcji „Analizy” oczekiwaliśmy silnej byczej reakcji Popytu po realizacji bardzo ważnych celów średnio-długoterminowych i Rynek powiedział dziś „A” generując wstępny średnioterminowy jak i wstępny długoterminowy sygnał kupna – wstępny sygnał kupna nie oznacza „kupuj” – oznacza „bądź” w gotowości i kup, jeśli Rynek powie „B” aktywując sygnał (co w skali średnio- czy długoterminowej może zostać wygenerowane nie wcześniej, niż na sesji kolejnej – szczegóły znajdują się w subskrypcji Grudzień 2015 [oczywiście nie należy nigdy mylić sygnałów różnych horyzontów - w ujęciu intradayowo-krókoterminowym sygnał kupna jest aktywny od 1819]).

Wykres po zamknięciu sesji 04.XII. prezentuje się następująco (powiększ wykres FW2020 z 04.XII. do rzeczywistych rozmiarów [bezpośredni link do wykresu]):

.

Dla pełnego obrazu należy dodać, że pomimo bardzo przejrzystej sytuacji średnio-długoterminowej oraz krótkoterminowej w ostatnich miesiącach, na FW2020 w poprzednich tygodniach nie rzadko bywały dni, kiedy daytrading był bardzo wymagający i choć Listopad 2015 przyniósł w „strategii aktywnej” +166 punktów/kontrakt (przy „zaledwie +81 punktach/kontrakt w „strategii pasywnej” [obie strategie są w pełni obiektywne i schematyczne]), to początek grudnia w tych strategiach do najprzyjemniejszych nie należał – co istotnie poprawiło się „dopiero” w dniu dzisiejszym. Nie mniej jednak efektywność FW2020 w ostatnich miesiącach nadal jest nieporównywalnie mniejsza od atrakcyjności FUS500, a przede wszystkim od efektywności (i efektowności) FDE30 (dla którego „rąbek tajemnicy” w daytradingu uchylony został na głównej stronie serwisu w dniu 10.IX., a ostatnie tygodnie przyniosły w subskrypcji „Analizy” zdefiniowanie bardzo obiektywnego i schematycznego stylu gry będącego zarazem bardzo efektywnym – co zostało stworzone na potrzeby Inwestorów będących w początkowej fazie nauki gry na FX – jeszcze nie zajmujących się zawodowym inwestowaniem).

Szczegóły dotyczące bieżących prognoz dla FW2020, FUS500 i FDE30 znajdują się w subskrypcji Grudzień 2015.

.

D a w i d K 8 6   -   b y   z a r a b i a ł o   s i ę   ł a t w i e j



Komentowanie zabronione.