Kategorie

Z perspektywy Inwestora

Wyszukaj w serwisie

Wakacyjne żniwa Byków – konsekwencje 20.I.2016

3 października 2016 DawidK86 | Kategoria: Aktualności

Wybierając się na dwumiesięczne wakacje zostawiłem Subskrybentów z „kilkoma słowami” – „rozliczyłem” się z nich przed miesiącem na inaugurację Września 2016, zaś dziś wspomnę o nich także na głównej stronie serwisu – tym bardziej w kontekście prognoz zamieszczanych wcześniej w części ogólnodostępnej.

U progu wakacji moje nastawienie na S&P500/FUS500 było bycze – na koniec Czerwca 2016 w subskrypcjiAnalizy” podkreśliłem/zaakcentowałem, że pomimo sugestii trendu moje „nastawienie” nadal było wówczas bycze i wskazałem, kiedy znów byłoby bardzo bycze.
Od początku lipca S&P500/FUS500 kontynuował marsz na północ nawet nie schodząc pod dno 30.VI. – szybko powrócił nad 2062 i postawiona została kropka nad przysłowiowe „i” – podwyższone zostało historyczne maksimum wyraźnie wychodząc nad 2133,65 (od 23.VIII. maksimum historyczne na FUS500 znajduje się na 2191,15 [kkgk=2191,2]).

Wakacje 2016 przyniosły Bykom obfite żniwa i zebranie ziarna zasianego 20.I.16 – ta alegoria rolnicza pięknie wkomponowała nam się w sytuację, do której konsekwentnie powracałem wielokrotnie począwszy właśnie od 20.I. (także na ogólnodostępnej stronie głównej serwisu):
20.I. zrealizowaliśmy absolutnie minimalny wymiar długoterm. prognozy-tła powstałej już na inaugurację subskrypcji wrześniowej 2015, tj. symbolicznie aktywowaliśmy „nie najładniejszą długoterm. RGR” (na inauguracji września 2015 wyrysowane było tylko lewe R i G!!!)!
Tym samym zrealizowana została długoterminowa prognoza-tło, o którym konsekwentnie przypominałem w ostatnich miesiącach począwszy od września 2015, zaś już obecnie odrębną kwestią jest to, czy „nie najładniejsza RGR” zostanie trwałe aktywowana i realizowana (słowa z komentarza przedsesyjnego 20.I.).

Od 20.I. ważnym jest, czy „nie najładniejsza długoterm. RGR” zostanie trwale aktywowana – LS tej figury jest naszym bieżącym długoterminowym punktem odniesienia – swoistą granicą sentymentu (dopóty będziemy się nad nią trwale utrzymywać, dopóty będzie naszym zaczepnym długoterm. punktem byczym).

Od 20.I. wciąż ważnym jest dla nas, czy w ujęciu długoterm. trwale utrzymamy się nad LS „nie najładniejszej długoterm. RGR”;
brak aktywacji RGR to brak wskazania „dużych” celów niedźwiedzich, czyli to także brak chęci do dalszych długoterminowych spadkówidąc tą drogą jest więc możliwość wzrostów „nawet” na nowe maksima historyczne.

Nowe maksima historyczne na S&P500 zostały ustanowione już 11.VII.2016 i od tego czasu kurs trwale znajduje się nad dotychczasowym szczytem wszechczasów, tj. nad 2134,72.
Wybicie owego maksimum będącego szczytem „nie najładniejszej długoterm. RGR” było postawieniem przysłowiowej kropki nad „i”, czyli zanegowaniem figury, która nie została aktywowana, a jedynie jej LS została muśnięta wyłącznie w DT w dn. 20.I. – nastałe więc po 10.VII. wybicie szczytu 2134,72 znajdującego się ponad 300 punktów nad poziomami z 20.I. jest/było piękną konsekwencją braku aktywacji w/w RGR pół roku wcześniej :)



Ponadto na FUS500 zrealizowany został „stary” długoterminowy cel 2145 aktywny nad 1779cel wskazany w grudniu 2013 roku i praktycznie nieprzerwanie aktywny od tego czasu (nieprzerwanie też był widoczny na wykresach tygodniowych S&P500 zamieszczanych w subskrypcji).

.

Na FDE30 - podobnie jak na FUS500 – poprzednie miesiące mijały w byczej atmosferze – w kontynuacji ZRC=9151,8 (o tym zaczepnym punkcie byczym wspomniałem w poprzednim ogólnodostępnym artykule) – wakacyjny szczyt został wyrysowany tuż nad 10800, zaś FW2020 wciąż daleki jest od wysokiej formy, która zachęcałaby do dużej aktywności inwestycyjnej; nie raz i nie dwa w subskrypcji wspominałem o tym, że indeks ten został „popsuty” (w mojej subiektywnej opinii zostało to zainicjowane dokładnie cztery lata temu, kiedy po sesji 31.X. GPW  zaprzestała publikacji tabeli koncentracji FW20  – szczegóły dotyczące tej kwestii (także wyniki mojego „indywidualnego śledztwa”) dostępne są w subskrypcjiAnalizy„.

Dowodów na „popsucie” FW2020 jest mnóstwo – najobiektywniejszym są dzienne wolumeny naszego indeksu – w ostatnich tygodniach oscylujących wokół „zaledwie” 12k szt. dziennie, co dobitnie pokazuje, jak małe jest już zainteresowanie handlem (w tym daytradingiem) na FW2020; ponadto w mojej opinii wolumeny te są i tak zawyżone, bowiem od maja 2016 roku obserwuję, jak „Ktoś” każdego ranka w bardzo „płytki” arkusz zleceń „wkłada” ok. 700 kontraktów (zarówno w część popytową, jak i podażową) – moje dokładne analizy sugerują, że tym „Kimś” prawdopodobnie jest animator rynku dbający o to, aby arkusz zleceń „nie świecił pustkami”.

Wspomnieć warto także o „Dniach Trzech Wiedźm”… Ci z nas, którzy handlują aktywnie co najmniej od kilku lat doskonale wiedzą, jakie jeszcze kilka lat temu emocje towarzyszyły „Dniu Trzech Wiedźm” – spora zmienność cenowa w ostatniej godzinie sesji trzeciego piątka marca/czerwca/września/grudnia… W ostatnich kilku-kilkunastu kwartałach atrakcyjność „Dnia Trzech Wiedźm” sukcesywnie malała, ale to, co wydarzyło się 17.VI.16 i 16.IX.16 nazwać należy „rekordem świata” – niestety jednak dla FW2020 rekordem niechlubnym, bowiem w obu przypadkach zmienność ostatniej godziny sesji „DTW” była rekordowo niska i w obu przypadkach wyniosła zaledwie 5 punktów… Doczekaliśmy czasów, kiedy na FW2020 już nikt nawet „Trzech Wiedźm” się nie boi… Choć ja już od długiego czasu nie gram aktywnie na FW2020, to jednak przykro patrzy mi się na to, co się dzieje z „naszym” najważniejszym kontraktem – jak jest „poniewierany” i żal mi jest tego, jak (za)często „męczyć się” z nim „muszą” Gracze na nim inwestujący; dla mnie jednak FW2020 nadal jest ważnym „narzędziem” w inwestycjach na FDE30 czy FUS500.

.

Szczegóły dotyczące bieżących prognoz dla FW2020, FUS500 i FDE30 znajdują się w subskrypcji Październik 2016.

.

D a w i d K 8 6   -   b y   z a r a b i a ł o   s i ę   ł a t w i e j



Komentowanie zabronione.